İdare Hukuku

HoşgeldinizFavorilerime Ekle

 
 
 
 
  İmar Hukuku > Kentsel Dönüşüm-Afet Riskli Alanlar

Kentsel Dönüşüm-Afet Riskli Alanlar

Ülkemizde çarpık kentleşme ve modern şehir görüntüsünden uzak gecekondular, uzun yıllar doğru şehirleşmenin önündeki en büyük engeldi. Neredeyse bir kangren haline gelen bu sorun karşısında Kiptaş, ürettiği Başakşehir ve Hilalşehir projeleri ile tarihi dönüşümün ilk sinyallerini verdi. 1995 yılında gerçekleşen bu iki proje, yıllarca sürecek olan büyük kentsel dönüşüm projelerinin adeta bir sembolü oldu. 
 
Büyük dönüşümün ilk adımları

2003 yılında Türkiye, planlı kentleşme ve toplu konut hamlesiyle tanıştı. Hasılat paylaşımı projeleriyle kendi kaynağını üretme modelini geliştiren TOKİ, Cumhuriyet tarihinin en büyük kentsel dönüşümlerinden birini gerçekleştirdi. Ve 10 yılda toplam 500.000 konuta ulaştı. Proje kapsamında; afete maruz kalan bölgelerde Afet Konutları, on binlerce ailenin ev sahibi olduğu alt gelir grubuna yönelik konutlar ve pek çok sosyal konut projesi hayata geçirildi.

 

 
  Kentsel Dönüşüm-Afet Riskli Alanlar Alt Başlıklar
 
 

  Copyright © 2009 İdare Hukuku / Künye - İletişim

Bu internet sitesindeki hiçbir bilgi kesin bilgi veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece uzman hukukçudan alacağınız bilgiler doğrultusunda hareket etmeniz gerekir. Bu sitedeki bilgilerin doğruluğu ve geçerlilik süresi konusunda www.idarehukuku.net kesinlikle sorumluluk sahibi değildir.